صفحه اصلی > اخبار افغانستان 


  چاپ        ارسال به دوست

انتشار بیانیه کمیته مشترک اقتصادی هرات افغانستان و خراسان رضوی ایران

منبعد روند داد و ستد بین خراسان رضوی و هرات سرعت بیشتری پیدا خواهد کرد

شهرهرات - خبرگزاری باختر - کمیته اقتصادی ولایت خراسان رضوی که از دو روز بدینسو درشهر هرات بسر میبرند با تشکیل کارگروه های مشترک در بخش های تجارت ,گمرک , سوخت و انرژی وحمل ونقل با هیات ولایت هرات گفتگو و به تفاهم وتوافق های خوبی دست یافته اند . حسین شرافتی فرماندار تایباد میگوید:" اعضای هر دو هیئت با عزم و اراده قوی برای مرتفع کردن مشکلات تمامی تلاش شان را انجام دادند تا منبعد روند داد و ستد بین خراسان رضوی و هرات سرعت بیشتری پیدا کند و سبب استمرار همکاریهای اقتصادی میان دو ولایت گردد . وی افزود : بررسی تمامی موارد در سه کار گروه (تجارت , مواد سوختی و حمل نقل ) از سوی اعضای کمیته مشترک اقتصادی به شکل دقیق بررسی و تفاهم گردید که مطمنا این تفاهم بر روند واردات و صادرات بین دو استان تاثیر بسزائی خواهد داشت .
وی همچنین تاکید کرد که ولایت خراسان رضوی آمادگی دارد تا باردیگر از والی محترم ولایت هرات برای سفربه شهرمشهد و پیگیری همکاری های فی ما بین دعوت به عمل آورد .
احمد شعیب معصومی رئیس بخشی ولایت هرات گفت این کمیته به منظورافزایش صادرات و واردات بین دو ولایت بوده و توافقات این نشست ثمره آن میباشد


٠٨:٢١ - 1396/07/07    /    شماره : ٥١٥٥    /    تعداد نمایش : ٧٨خروج